Akcja Sprzątanie Świata- relacja

Dnia 23 września wszystkie dzieci wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata. Zanim przedszkolaki przystąpiły do sprzątania, została przeprowadzona rozmowa na temat dbania o środowisko naturalne. Szczególną uwagę panie zwróciły na segregowanie odpadów i recykling. Zostały przypomniane kolory pojemników i ich przeznaczenie.  Wszystkie dzieci otrzymały jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci z grypy Średniaków i Starszaków wyruszyły na wielkie porządkowanie pobliskiego Parku Strzelnica, natomiast Maluszki porządkowały ogród przedszkolny. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najlepiej wykonać powierzone im zadanie, bo przecież czystość wokół nas to bardzo ważna sprawa. Akcja miała na celu rozwijać w dzieciach potrzebę dbania o środowisko naturalne. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości będą prawdziwymi miłośnikami przyrody.