Biesiada Patriotyczna – relacja

13 listopada cała społeczność przedszkolna uczestniczyła w Biesiadzie Patriotycznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do tego ważnego wydarzenia przedszkolaki bardzo rzetelnie się przygotowały, a co najważniejsze proponowane przez panie zadania wykonywały z wielką chęcią i radością. Głównymi celami zajęć było: rozwijanie w dzieciach przynależności narodowej, zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi ( hymn, flaga, godło Polski) nawiązanie do Święta 11 Listopada oraz wydarzeń dotyczących historii państwa polskiego.
W trakcie uroczystości grupa Księżniczek i Rycerzy przedstawiła program artystyczny o tematyce patriotycznej. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Najważniejszym i bardzo podniosłym punktem uroczystości było wspólne zaśpiewanie Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, każdy przedszkolak wiedział jaką należy przyjąć postawę. Na koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kocham Cię Polsko”. Wszystkie dzieci, które wykonały prace otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.  Serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas działania pomogły dzieciom utożsamić się z naszym krajem.

Skip to content