Maluchy zwiedzają Mosinę

W tygodniu poprzedzającym wydarzenia związane z ważnymi świętami majowymi obchodzonymi w naszym kraju i na terenie miasta najmłodsza grupa przedszkolaków poznała symbole narodowe, obejrzała film edukacyjny „Polak Mały”, z którego dowiedziała się: Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?, a także zwiedziła najbliższą okolicę. Wycieczka rozpoczęła się od omówienia trasy, którą mieliśmy zamiar pokonać. Najpierw przy pomocy ilustracji dzieci dowiedziały się jak ciekawe i ważne miejsca dla naszego miasta odwiedzimy. Rozpoczęliśmy bowiem od spotkania przy pomniku „Eleganta z Mosiny”. W oddali dostrzegliśmy dawną Wieżę Ciśnień. Tuż obok dzieci rozpoznały budynek obecnej Galerii Miejskiej, a nieco dalej Urząd Miasta i Gminy . Nie zapomnieliśmy o ważnym dla wielu mieszkańców miejscu coniedzielnych spotkań Kościele p.w. św. Mikołaja. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i zjedzeniu słodkiego upominku przy Zielonym Ryneczku ruszyliśmy dalej, w kierunku naszego przedszkola. Po drodze w oddali dostrzegliśmy Komin Mosiński i budynek Dworca kolejowego.
Podczas wycieczki pokonaliśmy długą trasę, jednak okazała się ona interesująca, a wiele dzieci z ochotą dostrzegało budynki, które wcześniej poznały przy pomocy ilustracji pokazanych w sali. Największą jednak atrakcją dla większości Maluchów był przejeżdżający pociąg, który mogły zobaczyć z bardzo bliskiej odległości.  Istotna była również dobra pogoda i super nastroje, które dopisywały wszystkim podczas wycieczki.

 

Gratulujemy wszystkim wytrwałości

Panie opiekujące się grupą

 

Skip to content