Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z tej okazji w sali Maluszków spotkaliśmy się z całą społecznością przedszkolną, aby uczcić ten ważny dla dzieci dzień. Były życzenia, wspólne zabawy przy muzyce, taniec z balonem, który później dzieci ozdobiły i wykonały „Balonowe ludziki”. Radość i śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.

Skip to content