Pasowanie na Starszaka

13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, zostaliśmy pasowani na przedszkolaka-starszaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i części artystycznej. Trema była, bo przecież występ przed naszymi Paniami i Rodzicami to duże wyzwanie. Po występach i brawach gości złożyliśmy ślubowanie a Pani Dyrektor pięknym lizakiem dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego dnia każdy otrzymał biret, dyplom i kuferek obfitości.

Teraz z dumą możemy powiedzieć: „MAMO, TATO JESTEM STARSZAKIEM!”. Zanim rozeszliśmy się do swoich sal laurkami i wierszykiem podziękowaliśmy naszym Paniom:

Zanim wszyscy stąd wyjdziemy
Paniom dziś podziękujemy
Za uśmiechy, przytulanie
DZIĘKUJEMY!
I za piękne pasowanie
DZIĘKUJEMY!
Za opiekę, wychowanie
DZIĘKUJEMY!
I za nieskarżenie mamie
DZIĘKUJEMY!
Od dziś się postaramy
Nie martwić pani ani mamy
PRZYRZEKAMY!

Skip to content