Przedszkolaki pamiętają !!!

Pragnąc przyłączyć się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta” najstarsze przedszkolaki z naszej placówki udały się w poniedziałek 21.10.2019 r. na  Plac 20 Października, aby oddać hołd  zapalając znicze pod pamiątkową  tablicą tym, którzy tam zginęli z rąk Niemców w 1939r. W roku 2019 przypada bowiem ,,80 rocznica rozstrzelania mieszkańców naszego miasta oraz najbliższej okolicy” na Mosińskim Rynku. Celem akcji jest poznanie kart historii społeczności lokalnej, poprzez odwiedzanie miejsc szczególnej pamięci, miejsc ważnych dla wszystkich mieszkańców. Do powyższych działań włączyły się również dzieci z grupy ,,Wróżki i Czarodzieje”, które wspólnie z ,,Księżniczkami i Rycerzami” w środę 23.10.2019 r. odwiedziły miejski cmentarz, na którym znajdują się groby osób zasłużonych dla naszego miasta. Przedszkolacy wspólnie z paniami uporządkowali mogiły, zapalili znicze przy grobach osób szczególnie cenionych w Mosinie. Poprzez tego typu działania  pragniemy zaszczepić w młodych obywatelach naszego miasteczka szacunek do miejsc i osób, które były i nadal są istotne dla całej społeczności lokalnej.