Zajęcia edukacyjne – Autochodzik

       Dnia 21 września w naszym przedszkolu odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem Miasteczka Umiejętności Drogowych – Autochodzik, których celem było kształtowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci poprzez zabawę zostały zapoznane z zasadami panującymi na drodze, mogły wcielić się w rolę policjanta, kierowcy autobusu, czy pieszego. Zestaw zawiera pojazdy różnego rodzaju, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, przejście dla pieszych. Co ważne uczy dzieci odpowiednich nawyków, bo aby założyć atrapę pojazdu trzeba najpierw zapiąć pasy. W zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem zestawu, dzieci uruchomiają zmysły wzroku, słuchu, dotyku poprzez działanie na konkretach.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu za przekazanie placówce zestawu Autochodzika, tacie Janka z grupy Wróżek i Czarodziejów za zorganizowanie zajęć edukacyjnych oraz policjantowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu za przeprowadzenie zajęć pokazowych z podarowanym zestawem.

Skip to content