Międzynarodowy Dzień Ziemi – relacja

W środę 24.04.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Ziemi. Wspólnie z całą społecznością przedszkolną spotkaliśmy się w sali najmłodszych przedszkolaków, by przypomnieć sobie, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę, aby jak najdłużej cieszyła nasze oko pięknymi widokami i nasze uszy dźwiękami wspaniałej przyrody. Po zapoznaniu dzieci z historyjką ekologicznego zajączka, przypomniano sposób segregacji śmieci wytwarzanych przez każdego człowieka. Złożono też uroczystą przysięgę w obronie Ziemi. Spotkanie  w tak licznym gronie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków uczestnikom konkursu plastycznego pt. ,,Świat jest w Naszych rękach”. Na koniec dzieci z każdej grupy w obecności swoich pań posadziły kwiatki zakupione ze zbiórki makulatury.

Skip to content