Palmy wielkanocne w Gminie Mosina

Palmy wielkanocne w Gminie Mosina

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do nadania świątecznego koloru naszej gminie!

https://www.facebook.com/events/1927572477373931/

W poprzednich latach palmy wielkanocne zdobiły rynek naszego miasta. W tym roku wirus pokrzyżował plany kolejnej wystawy.
Współcześnie palma wielkanocna jest postrzegana przede wszystkim jako element tradycji oraz dekoracja. Dawniej wierzono, że jeśli domownicy mają poświęconą palmę, nic złego im się nie stanie. Wierzono, że zachowa domowników w zdrowiu i otoczy spokojem.
Polskie palmy wielkanocne najczęściej przypominają pionowe, smukłe bukiety kwiatów. Według tradycji, palmowy bukiet powinien zawierać wierzbowe gałązki, które wiosną obsypane są baziami. Świąteczna palma musi zawierać także rośliny wiecznie zielone np.: gałązkę tui, świerku, bukszpanu, borówek leśnych lub cisu, ozdobione kolorowymi wstążeczkami.

Zbliżają się święta. Mosiński Ośrodek Kultury proponuje aby każdy z Was w swoich domach wykonał tradycyjną palmę wielkanocną a potem zamocował przed domem, na ogrodzeniu posesji, drzwiach lub w oknie  w taki sposób by była widoczna dla tych, którzy muszą jeździć codziennie do pracy, wykonywać nieraz trudne obowiązki. Możemy pokazać, że jesteśmy razem w tak trudnych dla nas wszystkich chwilach. Może trochę koloru ubarwi naszą dzisiejszą rzeczywistość.

Czekamy na zdjęcia Waszych prac. Prześlijcie je na adres e-mail: mok@kultura.gmina.pl

Skip to content