Relacja z realizacji Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”

W ostatnim tygodniu października najstarsza grupa przedszkolaków ,,Księżniczki i Rycerze” realizowała w ramach zajęć dydaktycznych program, który miał za zadanie uświadomić dzieciom jak ważne dla naszego zdrowia jest to czym oddychamy. W ramach programu dzieci zaobserwowały różne źródła dymów wydobywających  się do naszego  środowiska. Dzięki obserwacji narysowały wspólne plakaty. Dowiedziały się również jak niekorzystne dla naszego organizmu jest wdychanie dymu papierosowego i jak się przed nim ustrzec w swoim domu. W tym celu samodzielnie wykonały znaki ,,Zakaz palenia”, które umieszczą w swoim pokoju. Będą one informować osoby dorosłe spośród najbliższego  otoczenia dziecka o tym, że ma ono prawo do przebywania w niezadymionym pomieszczeniu. Poza tymi działaniami dzieci nauczyły się piosenki o głównym bohaterze programu ,,Zielonym Dinku”, który  wskazywał w jaki sposób można unikać nieprzyjemnych zapachów pochodzących z palącej się nikotyny. Program pomimo trudnej tematyki został przedstawiony dzieciom w taki sposób, by na podstawie wspólnych działań dowiedziały się istotnych informacji, a przy okazji doskonaliły umiejętności współdziałania z rówieśnikami podczas wspólnie wykonywanych prac, ćwiczeń i zabaw.

Skip to content