Programy i metody

Programy nauczania

Podstawa Programowa realizowana jest w godzinach pracy przedszkola.

Zestaw Programów Wychowania Przedszkolnego realizowanych w roku szkolnym 2023/2024:

1. Wydawnictwo MAC Edukacja. Program wychowania przedszkolnego. Autorki programu: Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo
  2. Program nauczania języka angielskiego 3, 4, 5 i 6-latków. Autor: Magdalena Szpotowicz, Małgorzata Szulc-Kurpaska, Oxford University Press 2017.

oraz własne Programy wspomagające:

1. Program Wychowawczy
  2. Program Profilaktyczny
  3. Program Adaptacyjny
  4. Program Edukacji Prozdrowotnej
Metody nauczania

W naszym przedszkolu realizujemy podstawę wychowania przedszkolnego i program przez cały dzień. Dzieci mają czas wypełniony zabawą, nauką i wypoczynkiem.

Aby pobyt był radosny i atrakcyjny a jednocześnie zapewniał wysoki poziom edukacji, stosujemy między innymi:

• edukację przez ruch Doroty Dziamskiej
  • pedagogikę zabawy według Klanzy